Naše rady » Kravaty

Pokud nenosíte kravaty každý den,může Vám vázání kravaty působit problém. Určitě nejste jediní a proto jsme pro Vás vytvořili nákres na uvázání třech nejběžnějších a nejčastěji používaných uzlů.Patří mezi ně uzel Four in Hand, Manhattan a Windsorský uzel.

Začneme s tím nejjednodušším uzlem Four in Hand (Long)
Jedná se o úzký kravatový uzel,nesymetrického vzhledu,který se moc neutahuje. Hodí se převážně u širších kravat (8-10cm) a kravat z těžších materiálů.Je to jeden z technicky nejméně náročných uzlů, a jelikož je výsledný uzel užší, kravata je ve výsledku mírně delší,čímž je předurčen pro vysoké postavy,kde by mohl být problém s délkou kravaty.

uzel Four in Hand (Long)

S odstupem času a přibývajícími léty budete schopni vázat uzly automaticky a vázání kravaty se pro Vás stane hračkou.Je vhodný čas přidat do svého umění další kravatový uzel.
Manhattan (poloviční Windsorský uzel)
Jedná se o symetrický trojúhelníkový uzel, který je jednodušší variantou Windsorského uzlu. Váže se především u kravat z lehčích materiálů.(6-8cm).Hodí se k dennímu nošení a nejlépe vypadá u košil s tuhým límcem a krátkými špičkami.

poloviční windsor

Nyní jsme na pomyslném vrcholu a nejsložitějším uzlu na kravatě.
Windsorský uzel
Jedná se o široký trojúhelníkový uzel. Hodí se především na různé pracovní schůzky, konference a slavnostní příležitosti-jako je svatba,promoce atd.....Tento uzel nejvíce vynikne u mužů s delším krkem. Jelikož je výsledný uzel širší, kravata je ve výsledku mírně kratší. Jedná se o jeden z technicky náročnějších kravatových uzlů.Tento uzel logicky využijí ti,kdo mají kravaty spíše dlouhé.

windsor

Firmy POHODA

100 GB Free Backup

Mapa webuNastavení soukromí