Naše rady » Zajimavosti o QR kodu

Vozy Mercedes-Benz budou mít QR kódy, které mohou zachránit životy

Kdykoliv dojde k vážnější dopravní nehodě, čas hraje proti nám. Při záchraně životů záleží na každé vteřině, a proto je nutné jednat rychle. Mercedes-Benz přichází s drobnou inovací, která může hodně pomoci nejednomu z nás.

Německá společnost Daimler AG vyrábějící automobily Mercedes-Benz se rozhodla své vozy opatřit samolepkou s QR kódem. Hasiči a záchranáři budou moci díky tomuto dvojrozměrnému čárovému kódu snadněji získat důležité informace o vozidle, které jsou potřebné k záchraně obětí autohavárie.

Firma chce, aby záchrana probíhala co nejrychleji a nejbezpečněji. Každý typ automobilu Mercedes-Benz má být z tohoto důvodu opatřen speciálním QR kódem se záchrannou mapou. Jeden bude umístěn pod krytem nádrže benzínu a druhý na opačné straně na sloupku mezi předními a zadními dveřmi, jelikož je malá pravděpodobnost, že by při dopravní nehodě byly současně poškozeny obě strany vozu. Kód bude možné sejmout klasicky jakýmkoliv zařízením s fotoaparátem, jež bude mít nainstalovánu náležitou aplikaci. Po sejmutí kódu se zobrazí webová stránka se schématem pro vyproštění pasažérů včetně návodu, jak nejlépe vystříhat karoserii.

Firmy POHODA

100 GB Free Backup

Mapa webuNastavení soukromí