Naše rady » Zajimavosti o QR kodu

Vozy Mercedes-Benz budou mít QR kódy, které mohou zachránit životy

Kdykoliv dojde k vážnější dopravní nehodě, čas hraje proti nám. Při záchraně životů záleží na každé vteřině, a proto je nutné jednat rychle. Mercedes-Benz přichází s drobnou inovací, která může hodně pomoci nejednomu z nás.

Německá společnost Daimler AG vyrábějící automobily Mercedes-Benz se rozhodla své vozy opatřit samolepkou s QR kódem. Hasiči a záchranáři budou moci díky tomuto dvojrozměrnému čárovému kódu snadněji získat důležité informace o vozidle, které jsou potřebné k záchraně obětí autohavárie.

Firma chce, aby záchrana probíhala co nejrychleji a nejbezpečněji. Každý typ automobilu Mercedes-Benz má být z tohoto důvodu opatřen speciálním QR kódem se záchrannou mapou. Jeden bude umístěn pod krytem nádrže benzínu a druhý na opačné straně na sloupku mezi předními a zadními dveřmi, jelikož je malá pravděpodobnost, že by při dopravní nehodě byly současně poškozeny obě strany vozu. Kód bude možné sejmout klasicky jakýmkoliv zařízením s fotoaparátem, jež bude mít nainstalovánu náležitou aplikaci. Po sejmutí kódu se zobrazí webová stránka se schématem pro vyproštění pasažérů včetně návodu, jak nejlépe vystříhat karoserii.

mobil: +420608868532, skype: koudelnik, email: kosile1@idealmoda.cz. Pánské košile které Vám dodají styl. Naše stylové Pánské mikiny Vás nejen zahřejí, ale uděláte s nimi i spoustu parády.

Firmy POHODA

100 GB Free Backup

Mapa webuNastavení soukromí