Naše rady » Nakupování pomocí QR kodu

Odkaz na kvalitní čtečku QR kodu-mobil

Odkaz na kvalitní čtečku QR kodu do PC

Pro použití QR Platby jsou potřeba chytré mobily. Těch je v ČR více než 40%.Rychlé,jednoduché a hlavně bezchybné jsou platby mobilním telefonem s pomocí fotky takzvaného QR kódu. Černobílé čtverečky se objevují stále víc a zažívají v Česku boom. Během letošního roku chtějí novou možnost platby nabízet i všechny tuzemské banky.Poslání peněz pomocí QR kódů probíhá jako platba převodem. Připsání financí na účet v jiné bance tak může být až druhý den, neplatí se za něj ale poplatek prostředníkovi, což může oslovit zvláště menší obchodníky. Banky navíc rozšiřují i vlastní systémy pro placení na internetu.QR kód nemusíte načítat jen chytrým telefonem. Stejnou službu vám udělá i tablet nebo počítač s webkamerou a příslušným „čtecím“ softwarem. O trochu pracnější způsob je vyfotit kód obyčejným digitálním foťákem, snímek uložit do počítače a prohnat ho online čtečkou.

Česká spořitelna od 13.5.2013 umožňuje platbu faktur přes QR kódy ve všech svých platbomatech. Klienti tak mohou přes QR kódy platit faktury.

Funkce v platbomatech odpovídá standardu České bankovní asociace. To znamená, že přistoupit může kterákoli firma, která na své faktury umístí QR kód odpovídající tomuto standardu. ČS má 107 platbomatů po celé ČR, do konce roku plánuje zprovoznění přibližně dalších 20 platbomatů.V létě pak plánuje ČS zavést QR platby i pro chytré telefony.Díky QR kódu si už nespletete číslo účtu nebo se nepřepíšete při zadávání variabilního symbolu. Všechny tyto důležité informace už v sobě kód obsahuje.
Do konce roku tyto plány potvrdily UniCredit Bank, GE Money Bank, Zuno a Equa bank. V omezeném rozsahu, jen pro majitele mobilů Apple, ji v dubnu zpřístupní Air Bank.

Pokud by vás to zajímalo,zde si múžete stáhnout Standard České Bankovní Asociace,pro sdílení platebních údajů v rámci tuzemského platebního styku v CZK prostřednictvím QR kódů.Pokud potřebujete dobrou vyzkoušenou čtečku ta si pročtěte návod na stažení a instalaci do vašeho mobilu.Již nikdy se tak nespletete ve vypisování čísla účtu a variabilního symbolu.

Do internetových obchodů platební QR kódy pronikly zejména díky Raiffeisenbank, která jejich podporu integrovala do své platební brány ePlatby (platby přes eKonto), kterou jako platební metodu svým zákazníkům nabízí zhruba tisícovka českých e-shopů včetně zástupců těch největších hráčů na poli české e-commerce.

Nicméně díky integraci podpory platebních QR kódů do nejrůznějšího obchodního a účetního softwaru se s nimi lze setkat na fakturách od výstavců prakticky všech velikostí. Zdá se, že platební QR kódy se na české scéně za půl roku dobře aklimatizovaly. Ovšem stále je potřeba mnohonásobně větší podpora na všech stranách, aby se staly složenkami pro 21. století, za které je Raiffeisenbank považuje.

Firmy POHODA

100 GB Free Backup

Mapa webuNastavení soukromí